Przeglądy regałów magazynowych

Poszukujesz firmy, która wykonuje przeglądy regałów w budynkach magazynowych i w halach produkcyjnych?  Masz świadomość, że przeglądy regałów to Twój obowiązek jako pracodawcy i przedsiębiorcy prowadzącego działalność związaną ze składowaniem towaru? Z Logizer nie musisz się niczym martwić! Mamy 15 lat doświadczenia i rzetelnie zadbamy o przeglądy regałów magazynowych w Twojej firmie. Przekonaj się, że warto postawić na nasze usługi!

Przegląd regałów magazynowych – spełnij swój obowiązek i zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Czy wiesz, że przegląd techniczny regałów jest obowiązkowy? Wynika to z  Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U.03.169.1650) oraz Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn przez pracowników podczas pracy (Dz.U.02.191.1596 zm. Dz.U.03.178.1745). 

Zgodnie z tymi aktami prawnymi przeglądy okresowe regałów to podstawa, by zapewnić pracownikom bezpieczne warunki pracy. Zignorowanie tych wymogów to szereg konsekwencji od finansowych w postaci grzywny, po prawne z poniesieniem odpowiedzialności karnej włącznie. Będąc odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w magazynie, bezwzględnie powinieneś zadbać o niebudzący zastrzeżeń stan techniczny urządzeń do składowania oraz okresowe przeglądy regałów magazynowych. 

Nie masz pewności, czy obowiązek przeglądów regałów  dotyczy Twojej firmy? A może masz świadomość zaniedbań w tym zakresie? Zgłoś się do nas! Specjalistyczne przeglądy regałów magazynowych to nasza codzienność. 

Na czym polega przegląd techniczny regałów magazynowych?

Na czym polega przegląd okresowy regałów magazynowych? To sprawdzenie szeregu parametrów, które pozwalają określić stan bezpieczeństwa na magazynie oraz weryfikacja ewentualnych usterek i uszkodzeń konstrukcji regałów. Osoba odpowiedzialna  za bezpieczeństwo w magazynie danej firmy, czyli tzw. PRSES musi zadbać o to, by inspekcja regałów magazynowych została przeprowadzona w wymaganym terminie oraz zakresie.

Co obejmuje certyfikowany przegląd regałów magazynowych? Nasi specjaliści sprawdzą m.in.:

 • dokumentację techniczną  regałów,
 • poprawność montażu i ustawienia regałów,
 • stabilność konstrukcji regałów,
 • stan techniczny regałów, ewentualne usterki i uszkodzenia,
 • wypionowanie rzędów regałów, strzałkę ugięcia trawersów,
 • obecność właściwych tablic informacyjnych i oznakowania.

Powyższe wytyczne wynikają z normy PN-EN 15635 – stalowe statyczne systemy składowania – zastosowanie i utrzymanie urządzeń do składowania. Stosowanie się do aktualnych norm to dla nas podstawa. Postaw na przeglądy eksperckie regałów magazynowych w Logizer!

Specjalistyczne przeglądy regałów magazynowych – częstotliwość przeprowadzania

Kontrole stanu technicznego regałów  magazynowych należy wykonywać w częstotliwości uzależnionej od typu regałów, oceny ryzyka, stopnia ich wykorzystywania czy rodzaju przeglądu. Szczegółowo reguluje to wspomniana już norma PN-EN 15635, dzięki której  możesz znacząco wydłużyć okres bezpiecznego i bezwypadkowego użytkowania regałów. Jak to możliwe? Wystarczy zadbać o utrzymanie dobrego stanu technicznego regałów magazynowych poprzez okresowe przeglądy i stosowanie się do zaleceń ekspertów. Powyższa norma wskazuje 3 rodzaje przeglądów:

 • przeglądy natychmiastowe regałów – niezwłoczna odpowiedź na zgłoszenia pracowników magazynu w przypadku zauważenia uszkodzeń lub niezachowania bezpieczeństwa,
 • przeglądy bieżące regałów  – wykonywane przez przeszkolony personel własny raz w miesiącu lub w innych odstępach czasu określonych przez PRSES. 
 • eksperckie przeglądy regałów magazynowych – wykwalifikowany zespół specjalistów wykonuje przegląd roczny regałów podsumowany pisemnym raportem z kontroli. Taki protokół wskazuje wszystkie nieprawidłowości wpływające na bezpieczeństwo  i sugestie ich rozwiązania. 

Eksperckie przeglądy regałów magazynowych to nasza specjalność. Jeśli chcesz zdać się na wiedzę i doświadczenie specjalistów, skontaktuj się z nami!

Dlaczego warto przeprowadzać kontrole techniczne i okresowe przeglądy techniczne regałów magazynowych?

Okresowa kontrola regałów magazynowych to obowiązek, którego spełnienie pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji. Dlaczego warto zdecydować się na nasze usługi? Z Logizer:

 • dbasz o bezpieczeństwo pracowników i unikasz sytuacji, w których ryzykujesz ich zdrowie i życie,
 • redukujesz koszty napraw czy wymiany regałów, dzięki cyklicznemu naprawianiu drobnych usterek,
 • unikasz strat finansowych i uszkodzonych towarów dzięki poprawnemu ich składowaniu,
 • spełniasz wymagania ubezpieczyciela w zakresie konieczności kontrolowania stanu technicznego regałów,
 • pozostajesz  odpowiedzialnym pracodawcą i wiarygodnym kontrahentem.

Zleć nam przegląd techniczny regałów magazynowych w Twojej firmie i przekonaj się, że zadbamy o bezpieczeństwo Twojego biznesu rzetelnie i kompleksowo.

Logizer – zadbaj o bezpieczeństwo składowania w swoim magazynie

Chcesz, by stan techniczny regałów magazynowych  skontrolował ktoś kompetentny z odpowiednimi kwalifikacjami i bogatym bagażem doświadczeń? Jesteś w miejscu, którego poszukujesz! Mamy 15 lat doświadczeń w pracy z regałami magazynowymi, szeroką wiedzę praktyczną i doskonale znamy regulacje prawne oraz normy, co pozwala  nam na rzetelne wywiązywanie się ze swoich obowiązków. Dlaczego warto wybrać właśnie naszą ofertę? U nas otrzymasz:

 • niezależne i obiektywne ekspertyzy,
 • nieszablonowe procedury kontrolne,
 • wysoką wykrywalność nieprawidłowości,
 • szczegółowe protokoły pokontrolne z zaleceniami,
 • szybki czas realizacji oraz sporządzenia raportu,
 • profesjonalne wsparcie w  skutecznej realizacji zleceń.

W Logizer zapewniamy kompleksową obsługę, realizując takie usługi i zlecenia, jak:

Skontaktuj się z nami i zadbaj o bezpieczeństwo i higienę pracy w swoim magazynie razem z Logizer! Zapraszamy!

ZADBAJMY RAZEM O KONDYCJĘ TWOICH REGAŁÓW

POMOŻEMY CI ZWIĘKSZYĆ STANDARDY BEZPIECZEŃSTWA