Odbojniki magazynowe

Chcesz uchronić Twoje regały magazynowe przed uszkodzeniem? Mamy dla Ciebie skuteczne i profesjonalne rozwiązania takie, jak odbojniki magazynowe! Są to stalowe lub kompozytowe elementy o specjalnej konstrukcji i ostrzegawczym wyglądzie, które zapobiegają uszkodzeniom regałów lub innych urządzeń, maszyn i obiektów w magazynach czy halach produkcyjnych. To gwarancja bezpieczeństwa, prawidłowego funkcjonowania gospodarki magazynowej i zapewnienia ciągłości produkcji. Sprawdź, jakie zabezpieczenia regałów w magazynach oferujemy!

Odbojniki magazynowe – czemu warto się na nie zdecydować?

W Logizer specjalizujemy się w kompleksowych usługach związanych z bezpieczeństwem regałów magazynowych. Nie dziwi zatem, że w ramach naszych działań oferujemy także różnego rodzaju osłony i zabezpieczenia, w tym odbojniki oraz odbojnice zespolone. Znajdują one zastosowanie na magazynach i halach produkcyjnych, czyli wszędzie tam, gdzie odbywa się transport wewnętrzny, poruszają się wózki widłowe lub inne urządzenia transportu bliskiego, stwarzając ryzyko wypadku czy uszkodzenia. Oferowane przez nas odbojniki regałowe wykonane są w technologi i z materiałów dostosowanych do rodzaju i sił, jakim muszą przeciwdziałać. Wytrzymują nawet silne i wielokrotne uderzenia kilkutonowych wózków widłowych. W regałach paletowych montuje się je głównie na przednich słupach, skrajnych ramach i w przejazdach. Odbojniki są mocowane do posadzki atestowanymi kotwami mechanicznymi lub chemicznymi. 

Główną funkcją odbojnic regałowych jest absorpcja energii kinetycznej generowanej przez uderzenie. Dzięki niej możliwe jest zmniejszenie siły i skutków zderzenia, co w konsekwencji wpływa na ograniczenie kosztów utrzymania, naprawy i wymiany wyposażenia magazynu. Jednak odboje przemysłowe pomagają nie tylko zabezpieczać infrastrukturę magazynu i produkcji przed uszkodzeniami, ale także wpływają na bezpieczeństwo pracowników. Odbojniki słupów, odbojnice ram, barierki i wygrodzenia to dobry wybór!

Jakie odbojnice przemysłowe wybrać do magazynu?

Decydując się na osłony regałów magazynowych, należy dostosować je do typu regałów, rodzaju wózków widłowych i charakteru pracy magazynu. Właśnie dlatego zabezpieczenia regałów występują w różnych kształtach i rozmiarach oraz wykonane są z odpowiednich materiałów. Odbojnica magazynowa może być okalająca, narożna, prostokątna, cylindryczna lub posiadać bardziej zaawansowane kształty. Konkretny wybór zależy od rodzaju konstrukcji, która ma zostać zabezpieczona oraz intensywności ruchu w danym obszarze. Ponadto ważne jest, aby odpowiednio zaplanować rozmieszczenie odbojników w magazynie, by nie ograniczać przestrzeni pracy czy zmniejszać korytarzy roboczych. Dlatego warto zaufać profesjonalistom!

W Logizer oferujemy profesjonalne wsparcie w wyborze odbojnic regałowych oraz sposobu ich rozmieszenia i montażu. Nasze bogate doświadczenie i wiedza produktowa sprawiają, że udzielana przez nas pomoc jest na najwyższym poziomie. Doskonale wiemy, czego oczekują nasi klienci i dlatego dostarczamy im kompleksowe rozwiązania z zakresu regałów magazynowych. 

Odbojniki, osłony regałów i inne usługi od Logizer

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko osłony regałowe, ale i części zamienne do regałów magazynowych czy akcesoria regałowe. Dzięki temu w jednym miejscu jest wszystko, co jest Ci potrzebne, by zorganizować w pełni funkcjonalny i bezpieczny magazyn. To jednak nie wszystko! Logizer to bowiem przede wszystkim usługi z zakresu przeglądu regałów wysokiego składowania i serwisu regałów magazynowych. Naszym klientom proponujemy także montaż i demontaż regałów magazynowych. Chcesz poznać więcej szczegółów? Zapraszamy do kontaktu! 

ZADBAJMY RAZEM O KONDYCJĘ TWOICH REGAŁÓW

POMOŻEMY CI ZWIĘKSZYĆ STANDARDY BEZPIECZEŃSTWA